Millet Mektepleri
Büyükçekmece Anaokulu

Değerli Velilerimiz;

 

Mektebim Okulları bünyesinde faaliyet gösteren Anaokulumuz’un misyonu; çocuklarımıza sevgi ve ilgi içinde çağdaş bir eğitim ortamı yaratarak gelecekte gereksinim duyacakları yaratıcı, üretici yetenek ve değerlere sahip olmalarına ilişkin beceri ve davranışlar kazandırmaktır. Bunun için çocuklarımızı; aktif öğrenme metodları yaratıcı etkinlikler ve değerler eğitimi programları ile destekliyoruz.

 

Günlük faaliyetlerimizde yaş gruplarına göre değişen, temelde artarak yoğunlaşan programlar yer almaktadır. Sınıflarımız 18 kişilik olup, çift öğretmen ve pedagog eşliğinde eğitim verilir. Eğitim, deneyerek, gözleyerek, oyunla aktif öğrenme esasına dayalıdır. Anadili çalışmaları ve görsel zeka gelişimi için sınıflarda akıllı tahta, bilgisayar, konulara ilişkin interaktif CD’ler, dergiler, öykü kitapları yer almaktadır. Değerler eğitimi yaşamın bir parçası olarak drama ile işlenir. Öğrenilen değerlerin yaşama taşınması, paylaşma, başkalarıyla uyumlu ilişkiler kurma, bireysel sorunlarla baş etme konuları üzerinde özgün çalışmalar yapılır. Okulumuzda çocuklarımıza zengin bir etkinlik programı sunulmaktadır. Müzik Öğretmeni eşliğinde gitar, vurmalı çalgılarla ritm zekası ve müzik eğitimi geliştirilmektedir. Haftanın 5 günü her yaş grubuna İngilizce eğitimi verilmektedir. Müzik eşliğinde spor, resim ve drama çalışmaları, oyunla matematik (0-20 sayıları içinde zihinsel işlemler, toplama-çıkarma, ritmik sayılar), puzzle çalışmaları, sanat etkinlikleri, hafıza oyunları, hamur çalışmaları, fen doğa deneyleri, bilgisayar, bale, folklor, oyun parkında denge oyunları bunlardan bazılarıdır. Milli bayramlarımızın ve önemli günlerin kutlandığı okulumuzda Portfolyo Değerlendirme sistemi de uygulanmaktadır.

 

Mektebim Okulları Büyükçekmece Anaokulu’nda her çocuk özel ve tektir diyoruz, her çocuğun farklı yeteneklerini ortaya çıkararak eğitimlerine o doğrultuda yön vermeye çalışıyoruz.


Ayse İLHAN
Mektebim Okulları Büyükçekmece Anaokulu Müdürü

icon_e-mail.gif (12×9) ayseilhan@mektebimokullari.com

Etkinlikler
Haber ve Duyurular
© 2013 Mektebim Okulları Tüm Hakları Saklıdır | 444 30 95