Millet Mektepleri
Çorlu Anadolu Lisesi

Başarı, varılacak yerden çok bir yolculuk biçimidir. Bu yolculuğa Özel Mektebim Okulları Anadolu Lisesi ile çıkmak, ayrıcalığı ve güveni yaşamak demektir. Mektebim Okulları Anadolu Lisesi Kaliteli ve çağdaş eğitimin öncü markası olmayı kendine ilke edinerek yola çıkmıştır.

 

Çağdaş eğitimin amacı; öğrencilerin bedensel, psikolojik ve toplumsal yönlerden bir bütün olarak devamlı bir şekilde gelişmelerine, topluma aktif olarak uyum sağlayabilecek mutlu, kendine güvenli ve üretken bireyler olarak yetişmelerine ortam sağlayarak yardım etmektir. O halde öyle bir eğitim ortamı yaratmalıyız ki, öğrencinin bu eğitim ortamının, bahsedilen amaçları hayata geçirmek konusunda kendisini her yönüyle bir bütün olarak geliştirmesi mümkün olsun.

 

Temel bilimler, anadil, yabancı dil öğretimi, sportif ve sanatsal çalışmalarla, öğrencilerimize akademik alt yapı kazandırmanın yanında kültürel ve sanatsal estetik dünya görüşlerine katkı sağlayabilecek ileri seviyede uzmanlaşmış tecrübe sahibi eğitimcilerle öğrencilerimizin gelişimini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

 

Temel amaçlarımız: bireyi iyi meslek sahibi yapacak yükseköğretim kurumuna hazırlamak, toplumsal uyumunu sağlamak, kendisini geliştirme olanakları vermek, toplumun düzenini ve sürekliliğini sağlamak, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, nitelikli ve yaratıcı insan gücü yetiştirmektir. Amaçlarımızın ne denli karmaşık ve güçlüklerle dolu bir süreci kapsadığının farkındayız. Mektebim okulları olarak üstün ve nitelikli akademik kadromuza, kampüs imkanlarımıza, yabancı dil ve fen laboratuvarlarımıza, çağdaş eğitimin gerektirdiği en son teknoloji ve ergonomik unsurlarla donatılmış interaktif sınıf ortamlarımıza ve öğrencilerin her birinin gelişimsel ve akademik özelliklerini dikkate alarak yürütülen profesyonel rehberlik servisimize, her öğrenciyi ayrı ayrı ele alan ve çok faktörlü olarak öğrenci takibine dayayan öğrenci koçluğu sistemimize ve hepsinden önemlisi öğrenci merkezli eğitimi kurumsal kültür haline getirmiş eğitim anlayışımıza güveniyoruz.

 

Mektebim Okulları kaliteli eğitimin simgesidir. Bu simge altında buluşmak ve geleceğin aydınlık insanlarına rehber olmak dileğiyle.

 

Onur TANRIVERDİ

Mektebim Okulları Çorlu Anadolu Lisesi Müdürü
icon_e-mail.gif (12×9) onurtanriverdi@mektebimokullari.com

Etkinlikler
Haber ve Duyurular
© 2013 Mektebim Okulları Tüm Hakları Saklıdır | 444 30 95