Kurumsal

Bursa Özlüce Kampüsü Tanıtımı Yapıldı


Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko: 

  - “Milli duyguları almadan sadece eğitim alan bir kişi çok tehlikeli olabilir” 

  - “Vatansever bir nesil yetiştirmek tüm Türkiye’deki okullarımızın birinci önceliği”

Türkiye’ye ve Bursa’ya yatırımların süreceğinin mesajını veren Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, milli duyguları almadan sadece eğitim alan bir kişinin de çok tehlikeli olabileceğini söyledi. 

Özlüce de yapılması planlanan kampus, 12 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak ve içerisinde spor salonu, kapalı yüzme havuzu, açık basketbol sahası, dans salonu, branş dersliklerinin yanı sıra kütüphane, konferans salonu, cep sineması, laboratuvarlar bulunacak. Buz pateni, 3D laboratuvarı, satranç salonu, akıllı ekran ve tahta ile donatılmış teknolojik sınıfların olacağı kampüsün yapımı öncesi tanıtım toplantısında konuşan Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, “Çağdaş muasır medeniyetleri hedef edinen bir nesil yetiştireceğiz. Bizim en büyük ideallerimizden öncelikli olanı yetişecek çocuklarımız vatansever olmasıdır. 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra ülkemizde bir takım öncelikler değişti. Çünkü söz konusu darbe kalkışmasını yapan kişilere baktığımız zaman bunların tamamına yakını eğitimli insanlardı Ama içlerinde vatan sevgisi olmadığı için vatan hainliği yapmak durumunda kaldılar. Milli duyguları almadan sadece eğitim alan bir kişi çok tehlikeli olabilir. Bu örneği de maalesef ülkemizde görmüş olduk. Onun için vatansever bir nesil yetiştirmek tüm Türkiye’deki okullarımızın birinci önceliği haline geldi” diye konuştu. Anaokulundan liseye kadar 10 milyon liralık yatırımın gerçekleşeceği kampüsün sınıf sayısı daha sonra belirlenecek.

Mektebim Okulları'nın tanıtımının yer aldığı sine-vizyon gösterisinin ardından açılış konuşması yapan bütün kaynaklarını eğitime harcamaya söz vermiş bir kurum olduklarını vurgulayan Mektebim Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, “1 okul açılır bin hapishane kapanır derler. Bir ülkenin gelişmiş ülke noktasına gelmesinin tek yolu eğitimden geçmelidir. Japonya, Hindistan gibi ülkeler savaş sonrasında harabe bir şekildeydi. Savaştan sonra birinci önceliği eğitime verdiler ve dünyanın en büyük devleri haline gelmiş durumdalar. Şu anda yüzde 7-8’lerde olan özel okul açma oranı, 2023 hedeflerinde yüzde 15 bandına ulaşacaktır. Bence bu yüzde 25 seviyelerine çıkabilir. Mektebim eğitim hayatına 2006 yılında İstanbul Avcılar’da özel eğitim kursuyla başladı. 2011 yılından itibaren de adını millet mekteplerinden alarak, Mektebim Okulları markası adıyla tamamen okul işlerine kanalize olmamızla perçinlendi. İnsan kaynağı bizim için çok önemli 6 bin akademik ve idari personelimiz var. Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliğine destek olduk ve bu yıl 2 bin 500 kişiyi ailemize katıyoruz. Bu sayı hedefimiz olan iki yıl içerisinde açacağımız 60 yeni kampüs ile 15 bine çıkacak. Çocuklarımızın hayatına iz bırakan öğretmenlerimiz bizim için çok önemli. Onların kendini geliştiren ve yenileyen kişiler olmasına çok dikkat ediyor, kurduğumuz Mektebim akademi ile yıl içerisinde 72 saatlik bir eğitim veriyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarımız için rol modeldir. Bizler de okul yaşantımızı hatırladığımızda sadece iz bırakan öğretmenlerimizi hatırlarız. Eğitimcileri eğitmek zor iştir. Öğretmen Akademisi ile bu eğitimleri öğretmenlerimize veriyor ve onları uzmanlıklarına göre sertifikalandırıyoruz. Konya’da açacağımız kampüsümüzde de eğitimlerimiz olacak öğretmenlerimizi işinde uzman, içinde çocuk sevgisi olan kişisel ve sosyal yönden gelişmiş insanlardan seçmeye çalışıyoruz. Okul ortamına göre planlanmış çok güzel bir kampüsü Konya’mıza kazandıracağız. Çocuklarımız Mektebim’in her kademesinde farklı şekilde uygulanan Bütünsel Eğitim yaklaşımı ile eğitim hizmeti veriyor. İngilizce başta olmak üzere en az iki yabancı dili çocuklarımızın ana dili gibi öğrenebilmesi için haftalık 15 saat Native öğretmenlerle ders yapıyoruz. Bununla birlikte sosyal donatıları da gelişmiş bir Kampüs olacak Konya Kampüsümüz, içerisinde tam teşekküllü 400 kişilik bir konferans salonu, buz pateni alanı, cep sineması, kapalı spor salonu, robotik sınıfları, gelişmiş laboratuvarları ile fark yaratacak. Bu kampüsümüz tüm devlet okullarımıza da açıktır. Çocuklarımızın sosyal alanlardan faydalanabilmesi için her türlü imkânı sağlayacağız. Kurumumuz bir milli servettir ve Devletimizin hizmetindedir. 2019 yılında İstanbul’da Mektebim Üniversitesi’ni açarak eğitim sektöründeki yerimizi taçlandıracağız.” Dedi.

Türkiye'nin çoğu ilinde hizmet verdiklerinin altını çizen Kalko sözlerine şöyle devam etti:
Bir otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, vatansever bir eğitim kurumu olacaklarını dile getirerek, “Akıl ve bilim yolundan gideceğiz. Çağdaş muasır medeniyetleri hedef edinen bir nesil yetiştireceğiz. Bizim en büyük ideallerimizden öncelikli olanı yetişecek çocuklarımız vatansever olmasıdır. 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra ülkemizde bir takım öncelikler değişti. Çünkü söz konusu darbe kalkışmasını yapan kişilere baktığımız zaman bunların tamamına yakını eğitimli insanlardı. Türkiye’de geniş bir yelpazede eğitim verdiklerinin altını çizen Kalko, “Diyarbakır’dan Trabzon’a, Ankara’dan Bursa’ya, Yalova’dan İstanbul’a, Balıkesir’den Tekirdağ’a Türkiye genelinde 51 kampüs, 160’a yakın okul, 30 bine yakın öğrenci, 6 bine yakın çalışanı ile çok büyük bir aileyiz. Bundan sonraki vizyonumuz 3 yıl içerisinde Türkiye’nin ve dünyanın en büyük eğitim kurumu zinciri olmak. Bizler tüm illerimizde okulumuzun bayrağını dalgalandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bursa’ya yatırımların artarak devam edeceğinin mesajını veren Kalko, “Bursa’da yaptığımız bu ilk yatırımımız. Bundan sonra Bursa’ya yatırımlarımızı devam ettireceğiz. Yakın zamanda Osmangazi, Yıldırım ve Bademli’de yatırımlarımız sürecek. Bizler Bursa’ya çok güveniyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.