s Mektebim Okulları Resmi Web Sitesi
Kurumsal / Kurucumuz // Ümit KALKO

kurucumuz2

Çocuklarımız geleceği oluşturacak, ona yön verecek, idealleri, yepyeni bakış açılarıyla yaşadıkları ülkeyi ve dünyayı güzelleştirecek, yenilikçi fikir ve buluşlarıyla insanlığa katkı sağlayacak bireylerdir. İşte tam da bu yüzden en önemli, en vazgeçilmez gündemimizdir eğitim…

 

Nitelikli eğitim almak her çocuğun en temel hakkıdır ve Mektebim Okulları olarak bu anlayışla çıktığımız yolda yenilikçi vizyonumuzu ve eğitimde kalite anlayışımızı Türkiye’mizin her köşesine ulaştırmanın  vatanımıza ve milletimize karşı en önemli sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz. 30.000’e yakın öğrencimiz, 51 kampüsümüz ve  Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden oluşan 160 okulumuzdaki her biri alanında uzman ve eğitime adanmış eğitimci kadromuzla geleceği tasarlıyoruz.

 

Mektebim Okulları’nda her bir öğrencimizin değerli ve öncelikli olduğunu, farklı ilgi ve farklı ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi teknoloji okur-yazarı olan, girişimci, sosyal anlamda gelişmiş, etkili yetişkinler olacakları yarınlara hazırlıyoruz. Uluslararası alanda saygın çalışmaları olan akademisyenlerle yaptığımız bilimsel araştırmaların sonuçlarından faydalanarak oluşturulan ders içerikleri ve eğitim modelleriyle, çocuklarımızın zihinsel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini esas alıyoruz.

 

Biliyoruz ki bizim sorumluluğumuz, dünyadaki hızlı gelişmeleri sadece takip eden değil, liderlik eden nesiller yetiştirmek…   İşte bu yüzden Mektebim Okulları’nda öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz. Native öğretmenler eşliğinde İngilizce başta olmak üzere, Almanca, Fransızca, İspanyolca dillerinde yabancı dil eğitimi verirken aynı zamanda öğrencilerimizin farklı kültürleri tanımasını ve birlikte yaşayabilme kültürüne sahip bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz.

 

Ülkemizin geleceğe liderlik edebilmesi için teknoloji dilini anlayabilmek ve konuşabilmenin ötesinde üretebilmek kültürünün yerleşmesi en önemli önceliklerimiz arasında bulunuyor. Mektebim Okulları’nda “Akıllı Kampüs”lerinde tüm öğrencilerimize tablet, akıllı tahta ve çağdaş teknolojinin sunduğu olanaklarla eğitim veriyoruz.  Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun dijital materyalleri, tecrübeli ve Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi’ne (TPAB) sahip eğitimciler liderliğinde öğrencilerimizle buluşturuyoruz.

 

Fark yaratmak için fark edilmek gerekir anlayışından yola çıkıyor, eğitim bursları ile akademik, sanatsal, sportif başarıları destekliyoruz. Geleceğin dünyasında yer edinebilmek ve ülkemizi ileri taşıyabilmek için çok yönlülüğün önemine inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin akademik başarılarına ek olarak sosyal alanda da etkinli bireyler olarak yetişmeleri için, sosyal sorumluluk projeleri, geziler, sanatsal çalışmalar ve spor faaliyetleriyle onları zenginleştiriyoruz.

 

Mektebim Okulları, dünyaya ve ülkesine katma değer katacak, vatanına bağlı,  yaşadığı toplumun değerlerine duyarlı ve bu değerleri koruyan, başarı odaklı,  üretken, özsaygılı, özgüvenli, sorumluluk sahibi, çalışkan,  en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen, teknoloji ile dost, kendini ifade etme yeteneğine sahip, dürüst, sanat, spor ve akademik başarılarıyla adından söz ettiren öğrencilerin okuludur.

 

Mektebim Okulları’nda işimiz de gücümüz de, geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmenin sorumluluğu ve heyecanıdır. 

 

Ümit KALKO
Mektebim Okulları Kurucusu