Kurumsal / Uluslararası İşbirliklerimizUluslararası Üniversite işbirlikleri ile Mektebim lise öğrencilerini yurtdışında hayal ettikleri üniversitelerde okumaları için hizmet vermekteyiz. Amacımız, öğrencilerimizi yurt dışındaki üniversitelere başvuru sürecinde kişisel özelliklerine, ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve amaçlarına en uygun olan üniversite hakkında bilgilendirmek ve rehberlik etmektir.

Öğrencilerimize danışmanlık sürecinde, başvuru koşulları, yurt dışı eğitim ücretleri ve yurt dışı üniversitelerine girişte gerekli olan SAT, ACT, TOEFL VE IELTS gibi dil sınavları hakkında bilgilendiriyor ve onlara, üniversite seçimi, başvuru süreci ve uyum gibi konularda rehberlik etmekteyiz.

Mektebim Okulları olarak uluslararası eğitim camiasında bilinirliğimizi arttırmak ve lise öğrencilerimize yükseköğrenimle ilgili fırsatlar yaratmak amacıyla Uluslararası Eğitim Departmanı olarak yapmış olduğumuz çalışmaların en başında üniversiteler ile işbirliği içerisinde bulunmaktır. Özellikle son 5 yıldır üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen öğrenci sayısında büyük bir artış yaşanmıştır. Biz de öğrencilerimiz bu fırsatlardan yaralanmaları için çalışmalarımıza hız kazandırdık. Bu bağlamda işbirliği içerisinde bulunduğumuz üniversiteler arasında University of Sheffield, University of Kent, University at Albany, SUNY ve American University in Bulgaria bulunmaktadır. Üniversitelerle gerçekleştirdiğimiz işbirliklerine her geçen gün bir yenisi daha eklenmektedir. Dünyanın birçok ülkesinde bulunan prestijli üniversiteler ile Mektebim öğrencilerini buluşturmak en büyük hedefimizdir.

Seçilen üniversiteler dünya sıralamalarında üst sıralarda olan, eğitim kalitesi yüksek, araştırma olanaklarının fazla olduğu, yaşam kalitesi oldukça yüksek olan ve bulunduğu konum itibariyle öğrencilerin rahat bir yaşam geçirmelerini sağlamak amacıyla büyük bir özenle seçilmişlerdir.